Aktualności

Ogłoszenia

 

 

Droga Mamo! Drogi Tato!

 

Pamiętajcie o nakryciu głowy dla dziecka w upalne i słoneczne dni.

 

 

 

Zajęcia adaptacyjne

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na Dni Adaptacyjne, które odbędą się w naszym przedszkolu, dla dzieci przyjętych, w następujących terminach:

28.08.2020r. (piątek) grupa I -  w godz. 9:00-10:30

28.08.2020r. (piątek) grupa II - w godz. 11:00-12:30

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. nazwy grupy, do której dziecko będzie uczęszczało zostaną Państwu przesłane drogą e-mailową (na adresy wskazane przez Państwa w procesie rekrutacji). Ze względów bezpieczeństwa na zajęcia zapraszamy dziecko z jednym rodzicem, a rodziców prosimy o założenie maseczki w czasie trwania zajęć.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce "Adaptacja"

 

Zapraszamy

 

 

 

                                            UWAGA DYŻUR WAKACYJNY !!! 

 

Dyrektor Przedszkola nr 69 w Poznaniu  informuje, że w tym roku  przedszkole pełni dyżur w miesiącu lipcu w terminie od 01.07.2020 r. do 31.07.2020 r. oraz w miesiącu sierpniu w terminie od 03.08.2020r. - 07.08.2020r.

Rodzice, którzy mają potrzebę zapisania dziecka na dyżur w trakcie trwania pandemii COVID-19 zobowiązani są do wypełnienia i odesłania na adres mailowy placówki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   Ankiety i Wniosku w terminie do 19 czerwca 2020 roku. Wymagane dokumenty przesłane zostaną do każdego z Państwa przez system Iprzedszkole. 

Proszę pamiętać o podpisach obojga rodziców.

Przypominamy, że w tym roku nie będzie dyżurów w przedszkolach „zastępujących” macierzystą placówkę, co oznacza, że dziecko może być na dyżurze wyłącznie w przedszkolu, do którego uczęszcza.

Informujemy, że w przypadku wyrażenia potrzeby powrotu do przedszkola, dzieci rodziców pracujących w: systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, handlu oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 dzieci, które mają możliwość pozostania w domu (jeden rodzic pracuje, urlop macierzyński, wychowawczy) będą musiały ustąpić miejsca tym osobom w przedszkolu.

 

 

 

UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT !!!!

Informujemy, że osoby, które złożyły wypełnioną Ankietę oraz Oświadczenie o zapoznaniu się
z procedurą bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID – 19 obowiązującą w przedszkolu, zostały zakwalifikowane i przyjęte do przedszkola. Jednocześnie informujemy, że grupy podzielone zostały zgodnie z deklaracją godzinową zawartą w Ankietach. W związku z tym, grupy nie będą takie jak przed epidemią. Jednocześnie informujemy, że w przypadku wyrażenia potrzeby powrotu do przedszkola, dzieci rodziców pracujących w : systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, handlu oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 dzieci, które mają możliwość pozostania w domu
(jeden rodzic pracuje, urlop macierzyński, wychowawczy) będą musiały ustąpić miejsca tym osobom w przedszkolu.

W dniach: 25.05-27.05.2020r. w godz.10:00-13:00 prosimy wszystkich rodziców, którzy nie zapisali dzieci do w przedszkola w nowym reżimie sanitarnym, o odbiór rzeczy pozostawionych w przedszkolu (kapcie, worki z ubraniami, pościele itp.), przy odbiorze rzeczy prosimy o zastosowanie się do procedur bezpieczeństwa.

Dyrektor Przedszkola

Agnieszka Janicka

                                                                                                             

 

 

 

 Drodzy Rodzice !!!

Bardzo proszę o zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami zamieszczonymi w zakładce COVID-19 powrót

Ci rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko wróciło do przedszkola w trakcie trwania pandemii COVID – 19, muszą przesłać na adres mailowy przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   wypełnioną Ankietę i Oświadczenia podpisane przez obojga Rodziców w terminie ostatecznym do dnia 19 maja 2020 roku.

               W związku z brakiem możliwości zamieszczenia linków do dokumentów (ankieta, oświadczenie) na stronie przedszkola, które należy wypełnić w przypadku powrotu dziecka do przedszkola, informuję, iż zostaną one przesłane do Państwa w dniu dzisiejszym przez program Iprzedszkole.         

                                                                      Z wyrazami szacunku,

Dyrektor przedszkola

Agnieszka Janicka

 

 

 

 

 

 

Komunikat z dnia 30.04.2020r.

 

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi otwarcia przedszkola, informuję, iż przedszkole czeka na decyzję Prezydenta Miasta Poznania.

Proszę o śledzenie strony przedszkola, na której w stosownym czasie zostaną zamieszczone wszystkie informacje.

Dyrektor Przedszkola

 

 

UWAGA RODZICE !!!

 

Komunikat z dnia 24.04.2020r.

 

  Zgodnie z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 24 kwietnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem,przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, placówka będzie zamknięta do 24 maja 2020 roku.

                                                                             

   Dyrektor Przedszkola

 

Rekrutacja 2020/2021

Uwaga Rodzice !!!

Przypominamy, że 20 kwietnia 2020 roku o godzinie 12:00 w zakładce

Rekrutacja zamieszczona zostanie Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych

do placówki.

 

  REKRUTACJA 2020/20201

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że wszyscy Rodzice muszą potwierdzić wolę zapisu dziecka do przedszkola. Rodzice, którzy składali wniosek elektronicznie muszą odhaczyć w systemie status wniosku na przyjęty. Natomiast Ci Rodzice, którzy nie mieli nadanego numeru identyfikacyjnego  w systemie Nabór powinni wypełnić dokument potwierdzający wolę  i przesłać go na adres mailowy przedszkola w terminie
do 16 kwietnia 2020 roku.

 

UWAGA RODZICE !!!

Komunikat z dnia 14.04.2020r.

 

 Zgodnie z Rozporządzeniem Edukacji z dnia 09 kwietnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem,przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, placówka będzie zamknięta do 26 kwietnia 2020 roku.

 

                                                                               Dyrektor Przedszkola

 

 

 

 

 

Komunikat z dnia 08.04.2020r.

 

Uwaga Rodzice!

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, wyniki postępowania rekrutacyjnego, w formie list kandydatów, podane zostaną do publicznej wiadomości na stronie internetowej naszego przedszkola, w zakładce REKRUTACJA, w dniu jutrzejszym tj. 09.04.2020r. o godz. 12:00.

Jednocześnie informujemy, że w systemie NABÓR została uruchomiona opcja Potwierdzenia woli przyjęcia elektronicznie, ponieważ samo zakwalifikowanie dziecka jako kandydata do przedszkola nie jest jednoznaczne z tym, że dziecko zostało przyjęte do przedszkola. Dlatego należy potwierdzić wolę zapisu dziecka według załączonej instrukcji:

https://nabor.pcss.pl/poznan/przedszkole/dokumenty

Rodzice, którzy nie wypełniali wniosków elektronicznie i nie mają nadanego numeru identyfikacyjnego, wypełniają potwierdzenie woli ręcznie i przesyłają w formie skanu na adres mailowy placówki. Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola należy przesłać do dnia 16 kwietnia 2020r.

Przypominamy, że wszyscy rodzice muszą potwierdzić wolę zapisu dziecka do przedszkola. Należy wydrukować, podpisać i przesłać w formie skanu na adres mailowy placówki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Prosimy pamiętać o podpisach obojga rodziców, tak jak w przypadku składanych wniosków.

 

Agnieszka Janicka

Dyrektor Przedszkola nr 69

 

 

 

 

 

Komunikat z dnia 26.03.2020r.

 

Uwaga Rodzice!

 

W dniu wczorajszym zostały utworzone (dla tych grup, które jeszcze ich nie miały) skrzynki grupowe, przez które odbywa się komunikacja z nauczycielami poszczególnych grup. Bardzo prosimy o zapoznanie się z wiadomościami wysłanymi przez iprzedszkole (grupy: Żabki, Liski, Jeżyki, Misie) i postąpienie zgodnie z informacjami zawartymi w wiadomości.

Dyrektor Przedszkola nr 69

 

 

 

Komunikat z dnia 25.03.2020r. 

 

Uwaga Rodzice!

 

W związku z zawieszeniem zajęć i kształceniem na odległość - nowe regulacje prawne. W przypadku naszego przedszkola, przesyłamy wszystkim rodzicom wiadomości z grupowego e-maila z materiałami do pracy, z uwzględnieniem podstawy programowej.

 

Agnieszka Janicka

Dyrektor Przedszkola nr 69

 

 

 

Komunikat z dnia 24.03.2020r.

 

REKRUTACJA 2020/2021

 

UWAGA RODZICE!

W dniu dzisiejszym, tj. 24.03.2020r., kończy się podstawowy etap rekrutacji. Oryginały dokumentów (w wersji papierowej) należy dostarczyć do placówki najpóźniej do 27.03.2020r.

Przedszkole wyznacza następujące dni i godziny przyjmowania wniosków:

25.03.2020r. (środa) godz. 9:00-12:00

27.03.2020r. (piątek) godz. 11:00 - 16:30

 

Drodzy Państwo, w związku z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, i z uwagi na ogłoszoną epidemię, prosimy o wrzucanie dokumentów do skrzynki, która wystawiona będzie przed drzwiami przedszkola. Po pozostawieniu dokumentów prosimy o zadzwonienie domofonem do sekretariatu i poinformowanie pracownika, że do skrzynki został złożony wniosek.

 

Agnieszka Janicka

Dyrektor Przedszkola nr 69

 

 

 

Komunikat z dnia 22.03.2020r.

 

Szanowni Państwo,

zgodnie z Rozporządzeniem MEN  w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, iż przedszkole pozostaje zamknięte  do 10.04.2020r.

Dyrektor Przedszkola nr 69

 

 

 

Komunikat z dnia 18.03.2020r.

 

Drodzy Rodzice,

w zakładce "Propozycje zadań dla dzieci'' - będziemy umieszczać propozycje zabaw i zadań, które możecie realizować w dziećmi w domu. Dodatkowo nauczycielki będą przesyłać na skrzynki grupowe (jeśli takie istnieją) karty pracy lub inne materiały do wykorzystania.

 

 

 

!!!!!!! KOMUNIKAT Z DNIA 16.03.2020r. !!!!!!!!!

 

Szanowni Państwo!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, zarówno wnioski jak i pozostałe oświadczenia będące potwierdzeniem spełniania kryteriów, można wysłać pocztą (za potwierdzeniem odbioru) lub najlepiej przesłać do placówki pierwszego wyboru, skan podpisanego wniosku wraz załącznikami. W związku z tym zawieszamy dyżur, który miał się odbywać  w dniach: 18 i 19 marca. Wysłanie skanu nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku, w związku z powyższym będzie konieczność dostarczenia oryginałów dokumentów do przedszkola, jednak o terminie, kiedy będzie można to zrobić, poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

W związku z powyższym prosimy o śledzenie internetowej strony przedszkola.

Jednocześnie informujemy, że przedszkole jest zamknięte do 25.03.2020r. (włącznie).

 

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Przedszkola nr 69

 

 

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO !!!

 

W ZWIĄZKU Z REKOMENDACJĄ ORGANU PROWADZĄCEGO DYREKTOR PRZEDSZKOLA NR 69 W POZNANIU ZAWIESZA ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU (ZAMYKA PRZEDSZKOLE) NA OKRES OD 11 MARCA 2020 ROKU DO 25 MARCA 2020 (DWA TYGODNIE).

 

Ponadto Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w art. 4.1. przewiduje, iż w przypadku zamknięcia żłobka , klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa
(Dz.U.z 2019 r. poz. 645 i 1590) przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.

 

Szanowni Państwo!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną informujemy, iż Dyrektor przedszkola wyznacza następujące dni do złożenia wniosków rekrutacyjnych lub pobrania zaświadczeń o zamknięciu placówki:

 18.03.2020r. (środa), godz. 8:00-12:00

19.03.2020r. (czwartek), godz. 12:00-16:00

Wnioski, oświadczenia, potwierdzenia spełniania kryteriów można wysłać pocztą za potwierdzeniem odbioru lub przesłać do placówki (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) skan podpisanego wniosku wraz z załącznikami. Wysłanie skanu nie jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku, w związku z czym konieczne będzie dostarczenie oryginałów dokumentów do przedszkola w wyżej wymienionych terminach.

 

Prosimy o mailowe powiadomienie naszej placówki o fakcie wysłania wniosku pocztą. Jeżeli zajdą jakiekolwiek zmiany dotyczące procesu rekrutacji będziemy Państwa o tym na bieżąco informować, w związku z tym prosimy śledzić naszą stronę internetową.

 

link do strony naboru: https://nabor.pcss.pl/poznan/przedszkole/podanie

 

                                                                          Agnieszka Janicka

 

 
 

UWAGA RODZICE !!!

 

 Zachowując szczególne środki ostrożności związane z higieną i ogłoszonymi przez MEN rekomendacjami dotyczącymi zagrożeniem koronawirusem, dyrektor przedszkola wprowadza zakaz mycia zębów przez dzieci do odwołania.

W związku z tym prosimy o zabranie kubeczków, szczoteczek i ręczników do domu.

 

                                                                                                                                  
 

UWAGA RODZICE !!!

 

  W związku ze wzrostem cen żywności, po uzyskaniu akceptacji Rady Rodziców i zgody Organu Prowadzącego, którym jest Miasto Poznań, Dyrektor Przedszkola informuje o podwyższeniu stawki żywieniowej.


 Od miesiąca marca 2020 roku stawka żywieniowa wynosić będzie 8,00 zł.

 

 

    

ODPŁATNOŚĆ ZA PRZEDSZKOLE

Drodzy Państwo przypominamy, że od stycznia 2019 r. następuje zmiana zasad i terminów naliczania odpłatności za pobyt i wyżywienie dzieci w przedszkolach. Opłata pobierana jest z dołu (płacimy za miesiąc poprzedni). Naliczanie opłaty następuje na podstawie ilości dni obecnych w przedszkolu w danym miesiącu. W związku z tym nie ma odliczeń za dni nieobecności dziecka.

Płatności należy dokonać na indywidualne konta (pobyt, żywienie) przypisane do każdego dziecka podane w zestawieniu opłat do 10 dnia każdego miesiąca,
w którym Państwo otrzymali informację o wysokości naliczeń.

Liczone są jak do tej pory, pełne godziny pobytu, zgodnie z  Uchwałą  NR XV/237/VIII/2019 Rady Miasta Poznania z dnia  9 lipca 2019 roku w sprawie określenia bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Poznań i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (Dz.U. Województwa Wielkopolskiego z 2019r.poz.6760).

 

 

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

              Przez cały rok szkolny zbieramy nakrętki dla chorej Stefanii z Szamotuł. Nakrętki prosimy składać wpojemniku (w szatni) na pierwszym piętrze.   

 

Obraz znaleziony dla: nakrętki  

 

 

 

 

Przedszkole Nr 69 im. F. Chopina ul.Chopina 3 61-708 Poznań
+ 48 61 852 90 80
Poniedziałek - Piątek
600 - 1730

jadłospi